Kimono Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Japon kültürünün sembollerinden olan geleneksel kıyafet kimono son yıllarda sınırlarını fazlasıyla aştı. Dünya genelinde popülaritesi artan kimonolar modern tasarımları ve farklı tarzlarıyla ülkemizde de oldukça tercih ediliyor. Peki hem kadınların hem de erkeklerin severek kullandığı kimono nedir?

‘Kimono nedir?’ sorusunun cevabı:
Kimono ismini japoncada ‘giymek’ anlamına gelen ‘ki’ ve ‘şey’ anlamına gelen ‘mono’ kelimelerinin türetilmesinden alıyor. Japon kültürünün sembollerinden olan ve genel olarak tüm kıyafetler için kullanılan kimono ismi, daha sonra hem erkeklerin hem de kadınların giydiği uzun elbiseler için kullanılmaya başlıyor.

GAJA Kimono Erkek Kimono Kadın Kimono Etnik Kimono Kimono Ceket Japon Kimono Kimono Modelleri Uzun Kimono

Tipik olarak ‘T’ şekline sahip olan Japon kültürünün sembol kıyafeti kimonolar baş kısmından ayak bileğine kadar uzanıyor. Dört adet tek kumaşın elle dikilmesi sonucu elde edilen ve kol kısmı oldukça geniş olan bu otantik kıyafet obi adı verilen kemer ile bel bölgesinden bağlanıyor.

Geçmişte kimonoların tarzı, rengi, hangi materyalden yapıldığı kendisini giyenin statüsü, cinsiyeti ve medeni hali gibi çeşitli konularda sembolik olma özelliği taşıyordu. Örneğin üzerindeki kimononun özelliklerine göre kişinin evli mi bekâr mı hatta bir mağaza sahibi mi olduğu kolayca anaşılabiliyordu. Günümüzde de oldukça modern tasarımları ve kullanımlarıyla kimonolar modanın geçmişten nasıl güç aldığını bizlere gösteriyor.

Erkek Kimono Özellikleri

Tarihin derinliklerinden gelen kimonolar hem kadın hem de erkeklerin kullanımı için üretiliyor. Her modelin kendine özgü yapısı ve duruşu var. Geniş ve dirsekte biten kolları, vücuda tam oturan kalıbı ile erkek kimono özellikleri ihtiyacın olanı sana sunuyor. Tasarımlarının anlam dolu ruhuyla tanışmak için Antier kimono modellerini incele. Beğendiğin kimononu sepetine ekle ve etnik giyimin heyecan verici dünyasına katıl.

 Kimono Erkek Kimono Kadın Kimono Etnik Kimono Kimono Ceket Japon Kimono Kimono Modelleri Uzun Kimono

Erkek Kimono Fiyatları

Rengarenk modellere en avantajlı fiyatlarla sahip olmak için kimono koleksiyonunu inceleyebilirsin. Erkek kimono ile ilgili bilmen gereken her şey için bizi ziyaret et. Güncel kampanyalar ve yenilikler için abone ol.

Erkek Kimono Modelleri

Farklı kimono tasarımları içinden sana en uygun olanı koleksiyonumuzdan seçebilirsin. Antier erkek kimono modelleri arasından dilediğini seç. Jungle, Ambassador, Mayan Knight, The Emperor, Gaja, Schole, Alice ve Olympia modellerinin otantik havasıyla tanış.