Festivallerin #1 Numaralı Modası: Etnik Kimono

Eğer bir giysi belirli bir topluluğun kültürünü ve kimliğini temsil ediyorsa bu kıyafetlere etnik kıyafet denir. Etnik kimono da Japon toplumunun kimliği ve Asya kültürünün temsilidir. Barındırdığı eşsiz motiflerle etnik giysiler sizi tarihin derinliklerine doğru yolculuğa çıkarır.

Etnik giyimin öncülerinden olan kimonolar Japon yaşam tarzının en eski kalıntılarındandır. Bu sebeple oldukça değerli ve benzersizdir. Geçmişten günümüze bir çok değişime uğrayan bu etnik kıyafetler modern kalıba oturmuştur. Son yıllarda bilinirliği fazlasıyla artmış ve her ortamda kullanılabilmektedir.

JUNGLE Kimono Erkek Kimono Kadın Kimono Etnik Kimono Kimono Ceket Japon Kimono Kimono Modelleri Uzun Kimono

Etnik ya da etnik köken kelimeleri Antik Yunan‘da ‘insanlar’ anlamına gelen ‘ethnos’ kelimesinden türetilmiştir. Dolayısıyla etnik kıyafet de insanlarla ilgilidir. Eski zamanlarda etnik herşeyin değişmez olduğu fikri yaygın olsa da insanlar seyahat etmiş ve diğer insanlarla etkileşime girmişlerdir. Bu da etnik kıyafetlerin şekil ve kalıp değiştirmesine sebep olmuştur.

Günümüzde etnik kıyafetlerden olan kimonolar da zamana ayak uyduran tasarımları ve şekilleriyle tekstil sektöründe yerini alıyor. Asya’ya özgü desenleriyel rengarenk kimonolar antik ruhu modern bir kalıba yerleştiriyor.

Etnik Kimono Özellikleri

Etnik kimonolar farklı kumaş parçalarının birleştirilerek dikilmesi sonucu elde edilirdi. Bu geleneksel kıyafetler omuzdan dirseklere kadar kol kısmında geniş olurdu. Aynı şekilde omuzlardan başlar ayaklara kadar uzanırdı. Bu giysiler belirli temel özelliklerini korusa da değişime uğramış ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Dönemine ayak uyduramayan herşeyin yok olduğu gibi giyim kuralları ve şekilleri de sürekli evrilmiştir. Etnik kimonolar da yüzlerce yıllık yolculuğunun sonunda ayakta durabilmeyi başarmıştır. Günümüzde birçok farklı tarzda ve renkte kimonolar en modern haliyle kullanılmaktadır.

SCHOLE Kimono Erkek Kimono Kadın Kimono Etnik Kimono Kimono Ceket Japon Kimono Kimono Modelleri Uzun Kimono

Etnik Kimono Fiyatları

Geleneksel kimonoya Japonya’da sahip olmak oldukça pahalıdır. Antier en şık kimonoları sana en uygun fiyatlarla sunuyor. Özgün ve el yapımı kimonolar için koleksiyonumuzu inceleyebilirsin. En avantajlı erkek kimono fiyatları için bizi takip et.

Etnik Kimono Modelleri

Kimonola farklı renklerde ve şekillerde karşımıza çıkıyor. Antier kimonoları sert kumaşı ve eşsiz etnik desenleriyle özel hissetmeni sağlar. Erkek kimono modelleri ile ilgi daha fazla bilgi sahibi olmak için koleksiyonumuzu incele. Jungle, Ambassador, Mayan Knight, The Emperor, Gaja, Schole, Alice ve Olympia modellerinden dilediğini seç.