Yenilikçi Tasarımıyla Geleneksel Japon Kimonolar

Kimono Japonya’nın geleneksel kıyafetidir. ‘Gofuku’ olarak da bilinir. Japonlar farklı durumlara göre çeşitli kimonolar giyerdi. Çin kıyafetleri ve ipek bornoz, Japonya’nın orijinal Kimono’larını büyük ölçüde etkiledi. Japon kimono Çin giysilerinden esinlenerek oluşturuldu.

Kimono meşhur Japonya’nın eski hükümdarlarından Heian döneminde doğdu.  Her tür vücut şekline uyan bir giysi oluşturmak için düz kumaş kesimleri birbirine dikildi. Giymesi kolaydı ve son derece uyarlanabilirdi. 17. yüzyılda ise üniseks bir dış giysiye dönüştü.

GAJA Kimono Erkek Kimono Kadın Kimono Etnik Kimono Kimono Ceket Japon Kimono Kimono Modelleri Uzun Kimono

Bin yıl yaşadığına ve ölümsüzler diyarında olduuğuna inanılan kimono, uzun ömürlülüğün ve iyi talihin sembolüdür. Belirli motifler, kullanıcının erdemlerini veya niteliklerini belirtmek için işlenirdi. Belirli desenler giyen kişiye şans getirmesi için kimonoya dikilirdi.

Kimonolar bugün bildiğimiz şekliyle tasarım, kumaş ve giyilebilirlik açısından büyük ölçüde gelişti. Geleneksel Kimono giymek zordur ve sıradan insanlar için çok pahalıdır. Kimono’nun daha yeni versiyonları, her mevsime hitap etmek ve kullanıcının kolayca hareket etmesine yardımcı olmak için keten, suni ipek ve polyesterden tasarlandı.

Japon Kimono Özellikleri

Japon kimono uzun kolludur ve omuzlardan topuklara kadar uzanır. Günlük kullanım için kimonolar, resmi günler için olanlardan çok daha basittir. Kimonolar genellikle ipekten yapılır ve obi adı verilen geniş bir kemerle bağlanır.

Geleneksel olarak kimono on iki katmandır. Bu yüzden ona “juni-hitoe” adı verilmiştir. ‘Juni” Japonca’da 12 anlamına geliyor. On iki katman çok ağır olduğu için, o zamandan beri azaltılmıştır. Kimononun kemeri olan obiler de farklılık gösterirdi. Erkeklerin kullandığı obi daha dardı ve bağlama şekli de farklılık gösterirdi.

MAYAN KNIGHT Kimono Erkek Kimono Kadın Kimono Etnik Kimono Kimono Ceket Japon Kimono Kimono Modelleri Uzun Kimono

Japon Kimono Fiyatları

Antier’in kimono modellerini görmek için koleksiyonumuzu incele. Japon kimono fiyatları için bizi takip et. En güncel fırsatları kaçırmamak için abone ol. Yeniliklerden ve son güncellemelerden haberdar ol. Kimonon en uygun fiyata kapına gelsin.

Japon Kimono Modelleri

Antier kimono farkını, Jungle, Ambassador, Mayan Knight, The Emperor, Gaja, Schole, Alice ve Olympia modelleri ile sana sunuyor. Kimono modelleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve güncel kalmak için bizi takip etmeye devam et.